Rasti artimųjų kapus padės skaitmeninė sistema
2020-10-29

Prieš pat Visų Šventųjų dieną ir Vėlines Ukmergės rajono savivaldybės administracija nori atkreipti gyventojų dėmesį, jog rajone jau veikia kapinių skaitmeninimo sistema, padėsianti paprasčiau atrasti savo artimųjų kapus.

Praėjusiais metais pradėtas kapinių skaitmeninimo projektas, kurio metu pavyko atlikti pirmųjų rajone – Vaižganto gatvėje esančių Ukmergės miesto senųjų kapinių suskaitmeninimą. UAB "Kapinių valdymo sprendimai" sudarė 3.83 ha plote esančių kapinių žemėlapį, nufotografavo kiekvieną kapavietę (iš viso yra 4028), suskaitmenino popierinius žurnalus ir suvedė visų čia palaidotų žmonių duomenis nuo paminklų. Visi darbai kainavo 3000 eurų.

Tikimės, kad šis projektas bus tęsiamas ir savo eilės skaitmeninimui sulauks kitos Ukmergės kapinės.

Atliktas kapinių skaitmeninimas leidžia savivaldybės administracijos specialistams šiuolaikiškai ir greitai atsakyti į gyventojų užklausas, suteikti reikalingas paslaugas, išduoti leidimus laidoti ir kaupti visus duomenis susijusius su kapaviečių priežiūra.

Kaip veikia ši sistema? Įveskite www.cemety.lt, velionio vardą su pavarde, laidojimo regioną, kapinių pavadinimą. Sistema parodys tikslią kapavietės vietą, nuotraukas ir navigacijos nuorodą, kaip tiksliai nueiti iki kapavietės. Artimųjų paieška galima ir pagal vardo, pavardės fragmentus, šeimos pavardę, jei toks užrašas buvo iškaltas ant paminklo. Paieška veikia tiek lietuvių, tiek lotyniškaisiais rašmenimis. Yra galimybė ieškoti kapaviečių kapinių žemėlapio aplinkoje.

Sistema nuolatos atnaujinama, todėl pamačius netikslumų, prašome www.cemety.lt užpildyti informacijos atnaujinimo formą arba pridėti atnaujintą kapavietės nuotrauką.

Šioje interneto svetainėje pateikiama informacija ir apie suskaitmenintas kitų šalies savivaldybių kapines.

 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra