Ukmergės miesto seniūnija

   Ukmergės herbas
 
  
                                                                                                                  

 


Seniūnijos kontaktai


Seniūnijos statistika

Plotas –  20,45 kv km
Gyventojų skaičius – 28145


Istorija

Seniūnijos centras – Ukmergė pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta prieš 675 metus. Miestas apie 70 km. nutolęs nuo keturių didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio ir Utenos. Ukmergę kerta viena didžiausių Lietuvos automagistralių A2 Vilnius – Panevėžys- Ryga, tai yra tarptautinis koridorius E 272, jungiantis Taliną su Minsku, bei automagistralė A 6 Kaunas – Utena, jungianti Varšuvą su Sankt- Peterburgu. Ukmergė- didžiausia Lietuvos kryžkelė.
Ukmergės miesto seniūnija – didžiausia rajone, čia gyvena 28145 žmonės, plotas 20, 45 kvadratiniai kilometrai. Miestas suskirstytas į Senamiesčio, Pašilės, Pivonijos, Dukstynos ir Pramonės rajonus. Seniūnija ribojasi su Deltuvos, Pivonijos, Vidiškių, Lyduokių, Pabaisko seniūnijomis. Miestą į dvi dalis dalina Šventosios upė ir į ją įtekanti Vilkmergėlė, šalia jų susikirtimo vietos dunkso piliakalnis. Rytinėje miesto dalyje auga Šilo miškas.


Įžymūs žmonės


Ukmergės seniūnijos lankytinos vietos


Verslas: Pagal ekonominės veiklos rūšis mieste daugiausia yra didmeninės ir mažmeninės prekybos įmonių, pramonės, nekilnojamo turto ir nuomos įmonių. Prioritetinės  pramonės šakos yra metalo ir medžio apdirbimas, kelių tiesimas, siuvimo pramonė,  statyba, medienos gaminių ir baldų gamyba.

Gamyklos:     
UAB „Narbutas ir Ko„ – biuro baldų rinkos lyderė Lietuvoje - pradėjo veikti 2008 m. 
UAB „Latvijas Finieris Miškas“ – beržo lukšto gamykla pradėjo veikti 2008 m.

Mieste yra 3 pagrindinės, 3 vidurinės,  1 specialaus ugdymo, muzikos, dailės, sporto mokyklos, mokytojų švietimo centras, pedagoginė psichologinė tarnyba,  1 gimnazija, 1 verslo mokykla, 1 spec. ugdymo centras, darželis – mokykla, 6 lopšeliai – darželiai. Miesto gyventojų laisvalaikio užimtumu, saviraiška, bendru kultūriniu išprusimu rūpinasi kultūros įstaigos:  kultūros centras, V.Šlaito viešoji biblioteka, kraštotyros  muziejus.

Mieste veikia trys parapijinės bažnyčios, taip pat yra po 1 stačiatikių ir sentikių cerkvę.

Mieste yra socialines paslaugas teikiančių įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų. Sveikatos apsaugos įstaigų tinklas gana išplėtotas.


2020 m. veiklos planas

2019 m. veiklos ataskaita

2019 m. veiklos planas

2018 m. veiklos ataskaita

2018 m. veiklos planas

2016 m. seniūnijos ataskaita

2017 m. seniūnijos veiklos ataskaita

2017 metų finansinės būklės ataskaita

Gyvenamosios vietos deklaravimas


Paskutinis atnaujinimas: 2020-10-20 15:26:56