VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras

 

VšĮ Jaunimo laisvalaikio centras

www.jlc.lt

Steigiant jaunimo centrus ir erdves Lietuvoje siekta sukurti darnią aplinką jaunimui, sudarant palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei, jo sėkmingam integravimuisi į visuomenės gyvenimą. Šią iniciatyvą priėmė ir Ukmergės rajono savivaldybė. 2008 metais tuometinės Jaunimo mokyklos, esančios Pivonijos mikrarajono daugiabučių apsuptyje, o dar prieš tai gyvavusio vaikų darželio patalpose, įsteigė Jaunimo laisvalaikio centrą.

Šiuo metu Jaunimo laisvalaikio centras administruoja visą pastatą ir jame esančias erdves bei teritoriją aplink jį. Jaunimo veikloms skirtos erdvės užima virš 300 kvadratinių metrų. Čia veikia muzikos ir garso įrašų studija, stalo teniso ir stalo futbolo žaidimų erdvės, virtuvėlė, veiklų ir darbo kambariai, rūsys koncertams ir diskotekoms. Vykdant sveikatingumo programą 2015 metais pastato teritorijoje įrengti lauko treniruokliai, kuriais naudojasi ir vietos bendruomenė. UAB „Maxima“ bei „Ukrenga“ parama suteikė galimybę tinklinio aikštelei bei pavėsinei – scenai „atsirasti“ ir kiemui pagyvinti. Centras tapo visos bendruomenės užimtumo vieta: po vienu stogu telpa ir jaunimas, ir nuomininkai, veikiantys ugdymo, sveikatinimo, užimtumo tikslais.

Nuo pat centro įsteigimo imtasi bendradarbiauti su vietos institucijomis, organizacijomis, kartais pasitelkiant ir vietinių verslo įmonių pagalbą. Organizuojami renginiai, diskusijos, akcijos, festivaliai, veiklos ir iniciatyvos tiek pačiame centre, tiek Ukmergės mieste ir už jo ribų. Darbas su jaunimu įpareigoja nuolat tobulėti, domėtis, ieškoti naujovių ir būti jiems geruoju pavyzdžiu. Patirties dalinimasis ir bendrystė su kitais partneriais tapusiais Lietuvos jaunimo centrais ir erdvėmis suteikė galimybę veikti plačiau, išmaniau ir tikslingiau. Per daugiau nei dekadą centro gyvenimo metų “prigijo” įvairios tradicijos. Jaunimo festivalis, kuris rengiamas kiekvienais metais, keičia miestų pavadinimus ir jį organizuoja vis kitas jaunimo centras savo mieste, organizuojamos intervizijos, susitikimai, kiti renginiai, kuriuose dalyvauja kolegos jaunimo darbuotojai. Centras vidutiniškai keturis kartus per metus inicijuoja ir/ar dalyvauja Erasmus+ jaunimo mainų projektuose, jaunimo darbuotojų mokymuose. Komandos, atstovaudamos Lietuvą užsienyje, įgauna galimybes plėsti akiratį, užmegzti naujas pažintis ir įgyti patirties bei žinių pasaulio kontekste.

Didžiuojamasi išauginus ne vieną kartą savanorių. Centro direktorė Daiva Pranskevičienė daugelį metų yra aktyvi savanorių ambasadorė. Dalyvaujama nacionalinėje savanorystės programoje, įgytas Europos solidarumo korpuso kokybės ženklas, suteikiantis galimybę priimti savanorį iš kitos Europos šalies metų projekto darbams.

Nuo 2019 m. spalio mėn. Ukmergėje, Senamiesčio progimnazijos pastate, duris atvėrė dar viena jaunimo laisvalaikio erdvė „Namas“. Šioje erdvėje atvirojo darbo su jaunimu principais dirbama su įvairiu, skirtingas atskirtis patiriančiu, kitur nepritampančiu, o taip pat delinkventinio elgesio jaunimu ir vaikais. Projekto tikslas - suteikti jauniems žmonėms galimybę išmokti prasmingai ir produktyviai praleisti laiką, įkuriant dviračių remonto dirbtuves ir tokiu būdu plėtojant verslą bei gaunant pelną. Veiklos Erdvėje pagrįstos fiziniu aktyvumu, nereikalaujančios akademinių gebėjimų. Su tiksline grupe dirba jaunimo darbuotoja, kurianti ryšį ir santykį, kasdien bendraudama, organizuodama veiklas ar pramogas.

Pastebėjus, jog kai kuriose kaimiškose vietovėse, ypač nutolusiose nuo rajono centro, trūksta organizatorių/iniciatorių, jaunimo lyderių, nėra veikiančių jaunimo organizacijų, nėra jaunimo darbuotojo ir jaunimui trūksta prasmingo laisvalaikio praleidimo formų, pradėtas mobilus darbas su jaunimu. Pasirinkus Krikštėnų, Pabaisko ir Žemaitkiemio seniūnijas, kartą per savaitę 2 mobilūs darbuotojai vyksta susitikti su ten gyvenančiu jaunimu. Organizuojami individualūs pokalbiai, išklausant jauno žmogaus rūpesčius ar aptariant pasiekimus, turistiniai žygiai, pažintiniai žygiai dviračiais, poilsio vakarai, sportinės varžybos, diskotekos. Mobilūs jaunimo darbuotojai ne tik sprendžia jaunimes žmonėms kylančias problemas, kalbasi, skatina idėjas, organizuoja įvairias laiko praleidimo veiklas, bet ir tarpininkauja kuriant glaudesnius ryšius su bendruomene ir seniūnijomis.

Vizija

Visuomenės pasitikėjimą turintis, patrauklus ir įdomus atviras jaunimo centras, vienijantis skirtingus gebėjimus, asmenines nuostatas, patirtį ir pažiūras turinčius jaunus žmones.

Misija

Erdvė saugiam jauno žmogaus buvimui, iniciatyvoms ir kūrybiškumui.

 

Adresas: Miškų g. 29, Ukmergė

Tel. nr.: 8 340 59148

El. p.: vsi.jlc@gmail.com

Darbo laikas: Pirmadienis-Penktadienis 8:00-19:30

Direktorė Daiva Pranskevičienė

Su visa VšĮ Jaunimo laisvalaikio centro komanda galite susipažinti - https://www.jlc.lt/komanda

 VšĮ Jaunimo laisvalaikio centro informacija


Paskutinis atnaujinimas: 2020-06-05 14:20:23