Ukmergės gyventojai rūšiuoja
2015-11-12

Šį rudenį projekto „Mes rūšiuojam“ teikiamos galimybės smarkiai išsiplėtė – vaikams ir jaunimui organizuojami patrauklių formų konkursai, stiprios bendruomenės ar aktyvūs gyventojai įgijo galimybę elektronikos ir buitinės technikos atliekas rūšiuoti ir už tai gauti prizų neprisirišant prie juridinių asmenų, o tiesiog registruojantis projekto Ambasadoriais.

Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos“ kartu su Ukmergės rajono savivaldybe organizuojamas aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“, jau ketvirtus metus kviečia gyventojus saugoti savo aplinką. Šiuo projektu siekiama, kad elektronikos, nešiojamų baterijų, autoservisų atliekos nebūtų šalinamos su kitomis atliekomis, sumažėtų aplinkos tarša, būtų įgyvendinti Aplinkos ministerijos nustatyti aplinkosauginiai reikalavimai.

Švietimo įstaigose jau prasidėjo naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas. Už išrūšiuotas ir priduotas atliekas mokyklos, kaip ir kiekvienais metais, gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas. Atskirai renkant mobiliųjų telefonų bei planšečių atliekas, mokyklos turės galimybę ne tik kaupti taškus, bet ir laimėti projekto partnerio Huawei įsteigtą prizą - Huawei išmaniąją klasę. Joje bus speciali išmanioji įranga, kuri sudarys galimybę žinių siekti naudojantis modernia įranga. Taip pat įvairiais Huawei įsteigtais prizais bus apdovanojami aktyviausi, išmaniausi mokytojai. Aktyviems rūšiuotojams taip pat skelbiamas individualus nuotraukų konkursas, kurio metu moksleiviai skatinami fotografuoti savo augintinius, padedančius rūšiuoti. Geriausių, šmaikščiausių nuotraukų autoriai laimėsi Elektromarkt įsteigtus kuponus prekėms įsigyti. Taip pat visos norinčios įmonės gali dalyvauti projekte „Mes rūšiuojam. Įmonėje- rinkti elektronikos bei baterijų atliekas ir kaupti taškus. Aktyvūs, veiklūs bendruomenių gyventojai kviečiami tapti „Mes rūšiuojam“ Ambasadoriais ir suvienijant bendruomenę rinkti elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekas, o už sukauptus taškus įsigyti bendruomenei ir Ambasadoriui reikalingų prekių ir/ar paslaugų.

Nuo šių metų iš legaliai savo veiklą vykdančių automobilių ardytojų, dalyvaujančių projekte „Mes rūšiuojam Automobilių atliekas“, bus nemokamai išvežamos neigiamą rinkos vertę turinčios atliekos. Taip pat organizatoriai ragina prie projektų prisijungti autoservisus rūšiuoti ir rinkti vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekas, kurias pridavę atliekas surenkančiai bendrovei „Atliekų tvarkymo centras“ ne tik gaus atlygį, bet ir rinks taškus, kuriuos galės iškeisti į prizus.

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt Kitas naujienas, įvairius žaidimus bei konkursus rasite prisijungę prie projekto „Mes rūšiuojam“ Facebook profilyje.    

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra