Klausimai-atsakymai
2018-08-15
Sveiki,
Atliekų tvarkymas ir išvežimas tapo opia problema mūsų mieste ir rajone.
Prieš kelis metus šiukšlės mieste buvo vežamos kiekviena savaite, šiuo metu vežama kelis kartus rečiau. Jeigu vežama aplamai..
Išvežimo grafikų niekas nesilaiko, miesto gatvės tampa konteinerių laikymo vieta, nes niekas nežino kada juos reikia išvežti ir kada juos paims. Todėl dauguma gyventojų laiko konteinerius gatvėse.
Matyt tai suteikia žavesio ir šarmo gyventojams kurie mėgsta pasivaikščioti, arba svečiams kurie apžiūri miestą pravažiuodami gatvėmis.
Akivaizdu:
Atliekų išvežimas ir tvarkymas yra problema ir jos niekas nesprendžia.
Peršasi išvada kad tvarka mieste ir gyventojų gerbūvis valdžiai nerūpi.
Rinkom valdžia kad atstovautu mūsų interesus, pasirodo išrinkom tuos kurie atstovauja tiems kurie daro pinigus mūsų sąskaita...

Laba diena,

mišrių komunalinių atliekų išvežimą ir tvarkymą, šiais metais laimėjusi konkursą, vykdo UAB "VSA Vilnius".

Vadovaujantis pasirašyta sutartimi, "VSA Vilnius" privalo surinkti mišrias komunalines atliekas pagal komunalinių atliekų surinkimo grafiką iš visų pripildytų, perpildytų arba nepilnai pripildytų mišrių komunalinių atliekų konteinerių, įskaitant šalia konteinerių paliktas mišrias komunalines atliekas, visame maršrute.

Už sutartyje numatytų reikalavimų nevykdymą yra numatytos baudos, todėl savivaldybė, gavusi pranešimus apie nustatytus pažeidimus ar trūkumus, pradeda baudų taikymo procedūrą. Jeigu "VSA Vilnius" per sutartyje numatytą laikotarpį trūkumų nepašalintų, jiems būtų paskirtos sutartyje numatytos baudos.

Pakuočių ir antrinių žaliavų mėlynuose/žaliuose maišuose/konteineriuose surinkimą, pagal laikiną 2013 metais sudarytą sutartį su šių atliekų tvarkytojais, vykdo UAB "Ekonovus". Šių atliekų surinkimas vykdomas pagal grafikus.

Apie nustatytus trūkumus savivaldybė informuoja UAB "Ekonovus" vadovus arba antrinių žaliavų tvarkytojus (su kurias "Ekonovus" yra sudaręs sutartis). Už pakuočių ir antrinių žaliavų mėlynuose/žaliuose maišuose/konteineriuose surinkimą nei savivaldybė, nei rinkliavos mokėtojai UAB "Ekonovus" nemoka, todėl taikyti kokias nors baudas neturi galimybių.

Šiais metais planuojama paskelbti konkursą dėl pakuočių ir antrinių žaliavų atliekų surinkimo rajone. Su konkurso nugalėtojais savivaldybė sudarys sutartį, tada atsiras galimybė kontroliuoti tiesiogiai.

Visi atliekų surinkimo grafikai, ne rečiau kaip du kartus per metus, skelbiami vietiniuose laikraščiuose, o savivaldybės internetiniame puslapyje: www.ukmerge.lt/ GYVENTOJAMS/ATLIEKŲ TVARKYMAS visada pateikiame pačią naujausią informaciją.

Aidas Dutkus

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas

2018 08 21

 

Atgal