Laima Dzigaitė

LAIMA DZIGAITĖ
Tautodailininkė

  • Laima Dzigaitė gimė ir augo Ukmergėje. 1972 m. išvyko į Kauną, kur baigė Antano Martinaičio dailės mokyklą. Po studijų baigimo dirbo Stepo Žuko aukštesniojoje meno mokykloje. 1982 m. grįžo į gimtąją Ukmergę ir savo darbais garsina mūsų kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
  • Autorė yra išbandžiusi įvairias dailės technikas, nuo grafikos, akvarelės, batikos iki drožybos. Tačiau jau daugiau kaip 30 metų kuria žolynų grafikos technika. Menininkė įkvėpimo semiasi iš gamtos, darbams naudoja džiovintus augalus, žolynus.
  • Laima surengė per 40 personalinių parodų, kurios buvo rengiamos ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse, tokiose kaip Prancūzija, Izraelis, Škotija. Dalyvavo bendruose parodose Vengrijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kitose valstybėse. Menininkė taip pat yra apipavidalinusi nemažai knygų.
  • 2008 m. Laima savo namuose įkūrė galeriją-studiją „Žolynų kampas“. Joje vyksta edukacinės pamokėlės vaikams ir suaugusiems, vasarą organizuojami muzikos, poezijos ir senovinio giedojimo vakarai.
  • 2007 m. Laimai Dzigaitei buvo suteiktas Meno kūrėjo statusas. Apie jos išskirtinį ir savitą gyvenimo būdą yra sukurtos 3 televizijos laidos. Darbai prizinėmis vietomis yra įvertinti konkurse „Aukso vainikas“.
  • Laima yra aktyvi Ukmergės tautodailininkų draugijos narė. Jos darbai garsina Ukmergės krašto vardą, unikalų mūsų protėvių paveldą, tradicijas, meilę ir jautrumą gamtai.                                                  

L. Dzigaitė, apdovanota Mero padėkos ženklu 2020 m. vasario 13 d. potvarkiu Nr. 9-12.


Paskutinis atnaujinimas: 2020-02-25 16:31:17